2019-05-18 NOC MUZEÓW Krzysztof Swaryczewski i Pokaz Mody

NOC MUZEÓW

 

godz. 18 30

-wernisaż wystawy malarstwa figuratywnego pt SNÓW KILKA

Krzysztofa Swaryczewskiego

 

Absolwent Liceum Plastycznego w Zielonej Górze studiował na PWSSP w Poznaniu. Ukończył dwa wydziały : wychowanie plastyczne i grafikę warsztatową.

Dyplom obronił w pracowni litografii pod okiem Lucjana Mianowskiego.

 

godz.20 00

Zapraszamy na FASHIONIGHT - pokaz mody absolwentów Pracowni Projektowania Ubioru Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych.

im prof. Michała Iwaszkiewicza

 

Kolejność autorów pokazywanych kolekcji

Agnieszka Rogozińska

Anna Dziakowicz

Juliank Rusin

Honorata Habet

Klaudia Zielińska

Ewa Bednarska

 

 

 

2019-05-13 Siła Współpracy

Z okazji 100 rocznicy Państwa Polskiego od 29 kwietnia trwa wystawa fotografii która zadaje nam pytania o patrotyzm, o stereotypy polskości i powinności narodowe. Artyści środowiska wielkopolskich fotografików zaproponowali zbiorowe działanie pod asłem "Siła współpracy" zadając widzom pytanie czy znaki państwa polskiego,takie jak polskie godła i polskie flagi -jak je interpretujemy iw jaki sposób mogą się manifestować.wszystko to ujrzymy na naszej wystawie, która trwa do 15 maja

2019-04-16 ALLELUJA 2019

2019-03-14 IX POZNAŃSKI SALON ROBINSONADA

Kolejne ciekawe wydarzenie artystyczne w Skalarze

Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy pokonkursowej

artystów z całej Polski

hublot replica watches

IX Poznański Salon „Robinsonada”

w piątek 22 marca 2019 r. o godzinie 18:00

do PBG Gallery Skalar Office Center

w Poznaniu przy ul. Góreckiej 1. drugie piętro

2019-01-14 NA SIEDZĄCO -nowy rok 2019 w Skalarze

Serdecznie zapraszam na pierwszą wystawę w nowym 2019 roku. Od 18 stycznia w PBG Gallery Skalar Office Center ul Górecka 1

Prace swoje pokazuje MATEUSZ PIETROWSKI absolwent Edukacji Artystycznej oraz  Malarstwa na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu, nagradzany stypendium Rektora dla najlepszych studentów.                                  Od 2015 pracuje jako asystent w XIII Pracowni Malarstwa na wydziale Malarstwa i Rysunku UAP. Bierze udział w licznych wystawach oraz plenerach malarskich w kraju i za granicą, a także projektuje i prowadzi warsztaty twórcze.    
Pozdrawiam Iwona Bis

2019-01-14 Życzenia Świąteczne

Życzenia te zostały nam przesłane przez światowej sławy odkrywcę k-dronuJANUSZA KAPUSTĘ mieszkającego na stałe w USA.

Audemars Piguet Replica Watches

2018-11-28 WYSTAWA EKOARTu

2018-11-28 AKT JAKO FORMA SZTUKI

2018-10-03 ARTYŚCI MALUJĄ Z DZIEĆMI

2018-10-02 SYLWESTER ŁACHACZ pejzażysta

Już ostatnie chwile by obejżeć piękne prace Sylwestra Łachacza na wystawie pt "POŚWIATY"

spotkanie z artystą proponujemy podczas finisażu 19 pażdziernika o 18 00

2018-08-30 DWIE WYSTAWY

Już od 3 września w PBG Gallery Skalar Office Center można oglądać prace wykładowców Uniwersytetu Artystycznego a uroczysty finisaż wystawy 15 .09.2018. godz 19 00 Tytuł wystawy " Prawdziwe Historie " czas trwania od 03.09 do 15.09.prace artystów można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach od10,00 do 18,00

nazwiska artystów: Anna Sobkowiak, Ewelina Gmerek, Joanna Marcinkowska, Jakub Malinowski, Mariusz Gutowski, Szymon Zwoliński, Rafał Kotwis, Tomasz Kalitko, Maciej Olekszy, Paweł Fligier.

Od 7 września w Skalarze pokażemy ciekawe prace SYLWESTRA ŁACHACZA na wystawie pt "POSWIATY"

Artysta urodził się 10 grudnia 1955 roku w Poznaniu. W 1982 roku uzyskał Dyplom Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu w pracowni prof. Izabelli Gustowskiej i prof. Włodzimierza Dutkowiaka. Artysta zajmuje się malarstwem i rysunkiem.

Koncepcja obrazowania, tego - można z cała pewnością powiedzieć - rasowego malarza, nie mieści się w głównym nurcie historycznym malarstwa polskiego, kipiącego metaforami i symbolizmem (nawet kiedy ktoś się temu jawnie przeciwstawia), ani malarstwa które dominuje w Europie w ostatnich latach. Jego istotą nie jest pomysł a pejzaż. Rozumiany jak u Marka Rothko, Franza Kline, czy innych podobnie myślących o przestrzeni artystów amerykańskich. W Polsce podobnie tworzył pejzaże Edmund Łubowski. W przeciwieństwie do standardowo wyciszonych polskich pejzażystów u Łachacza dominuje rozmach, przestrzeń i poczucie swobody.

Wernisaż odbędzie się 7 września o godzinie 19 00

Serdecznie zapraszamy

Iwona Bis i Lidia Prętka

 

2018-06-22 WARSZTATY PORTRETOWE

2018-06-22 OBIEKTY MALARSKIE Iwony Bis

28 maja 2018

2018-06-22 DYPLOMY 2018

21 maja 2018

2018-06-22 Noc Muzeów

Po raz pierwszy PBG Gallery Skalar Office Center zgłoszona została do, znanej już od lat, we wszystkich większych miastach Polski, także w Poznaniu - NOCY MUZEÓW.

Nasza PBG Gallery Skalar Office Center będzie mogła nie tylko zachwycić gości znakomitą nowoczesną przestrzenią wystawienniczą, ale pokazać kilku ciekawych artystów i ich twórczość.Będzie można obejrzeć 4 wystawy/ prezentacje:

Mariusza Szymańskiego - malarstwo wystawa pt. Dokąd?

Iwony Bis- malarstwo wystawa pt. Obiekty malarskie

Małgorzaty Ciernioch - malarstwo wystawa pt. Nieustające piękno

Romana Kosmali - makiety stadionów PGE Narodowy, PGE Arena i Inea Poznań oraz filmy o artyście.

Zaprezentujemy tez film Wiesława Bobera nt. powstania filmu Twój Vincent

Gorąco zapraszamy!!! SOBOTNIA NOC 19 MAJA! OD godz. 20.00 do 01.00!

 

PIERWSZA NOC MUZEÓW za nami!

 

Było kameralnie i bardzo interesująco - pięciu artystów opowiadało o swoich obrazach, swojej tworczości. Wiesiek Bober opowiadał o pracy nad filmem Twój Vincent i oglądaliśmy stworzony przez niego film. Roman Kosmala opowiadał o swojej niełatwej pracy rzeźbiarza, można było zobaczyć dwa filmy o jego rzeźbach wykonanych z brązu, aluminium i szkła.

W tę noc przybyło do naszej Galerii, razem z nami gospodyniami aż 11 osób! Ostatnie osoby pojawiły się krótko przed pólnocą...Goście otrzymali foldery z autografami autorów wystaw, podziwiali wystawy i doceniali atmosferę tego nocnego spotkania. Oświetlenie w tym inteligentnym budynku biurowca Skalar Office Center zostało specjalnie zaprogramowane na czas Nocy Muzeów, a odblaskowe stopy na posadzce prowadziły prosto do sal wystawowych.

 

Mamy nadzieję, że kolejny rok to będzie jeszcze większy sukces!

 

19 maja 2018

2018-04-27 Dokąd ? malarstwo Mariusza Szymańskiego

Trochę historii. Opowieść o konflikcie wojennym na wschodzie Ukrainy

pt Dziennik Uchodźcy -namalował Mariusz Szymański. Wystawę przygotowało biuro posłanki do Parlamentu Europejskiego Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz.

Wystawa przedstawiała wojnę na wschodzie Ukrainy na dwa sposoby.

Reporter Piotr Andrusieczko towarzyszył Polakom uciekającym z terenu Donbasu, a malarz Mariusz Szymański w artystyczny sposób przetworzył wspomnienia tych uchodźców  czekających na pomoc w ośrodkach na Mazurach. 

Reporterskie fotografie Andrusieczki i obrazy Szymańskiego w nadzwyczaj dobitny sposób pokazywały jak nieszczęścia wojny potrafią pochłonąć ludzi, którzy jeszcze dzień wcześniej chodzili do biur, szkół, na koncerty i do restauracji.  Wielkoformatowa wystawa zrobiła na widzach duże wrażenie. 

Do tej pory była pokazywana w Brukseli w budynku Parlamentu Europejskiego, w Warszawie w redakcji Agory i w Poznaniu w Urzędzie Miasta.

Teraz zapraszamy na Ekologiczną wystawę " Dokąd ?"

      

2018-04-27 ROBINSONADA

Jeszcze tylko do 6 maja można obejrzeć nagrodzone prace i nie tylko na

                    POZNAŃSKIM SALONIE ROBINSONADA

oto kilka zdjęć z wernisażu

2018-03-21 Horyzontalne Dygresje

Zapraszamy na wernisaż prac malarskich

KATARZYNY RANKIEWICZ

27 marca 2018 o godzinie 16 00

2018-03-12 UNIKATOWA TKANINA ARTYSTYCZNA

Zapraszamy na ciekawą wystawę Gobelinów MARII GOSTYLLI - PACHUCKIEJ dnia 16 marca o godz 18 00

2018-02-12 TO CO NIE PRZEMIJA

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie Plastyków i Fotografików DEDAL oraz PBG Gallery Skalar Office Center zapraszają w najbliższy wtorek 13 lutego o godz. 17.00 do

budynku Skalara w Poznaniu ul. Górecka 1, 2 piętro, na jubileuszowy wernisaż wystawy zatytułowanej „To, co nie przemija”.

 

2018-01-10 Nowy Rok Artystyczny 2018

Serdecznie zapraszamy Państwa na moc artystycznych wrażeń w sobotnie popołudnie, 13 stycznia do PBG Gallery Skalar Office Center.

O godzinie 12.00. tradycyjny Opłatek dla Artystów, rozpoczniemy otwarciem wystawy ikon i pejzaży pt KOLOROWA JASNOŚĆ NIEBA utalentowanej artystki Sylwii Taciak. Kuratorem będzie Aleksandra Michalska. 

Po wernisażu zaprosimy na prezentację na temat filmu ” Ja,Vincent”, którą przedstawi artysta poznański Wiesław Bober, jeden z wielu twórców tego niezwykłego filmu. 

Będzie też wyjątkowa okazja do obejrzenia, wystawy prac Włodzimierza Trawińskiego wykonanych w różnorodnych technikach grafiki, zatytułowanej ” Grafika…i”.  

Komu nie uda się przybyć na powyższe atrakcje, artysta Włodzimierz Trawiński zaprasza tego samego dnia na godzinę 16.00 na finisaż swojej wystawy. Wyjątkowa okazja do spotkania z tak wszechstronnym artystą.

serdecznie zapraszamy Lidia Prętka i Iwona Bis

2017-12-13 WESOŁYCH ŚWIĄT

2017-12-06 wystawa Wł. Trawińskiego

DNIA 8 grudnia w PBG Gallery 2 piętro ul Górecka 1 odbędzie się wernisaż pt "Grafika i ..."Prace pokaże artysta WŁODZIMIERZ TRAWIŃSKI

wlodektrawinski@gmail.com

www.wlodektrawinski.blox.pl

W 2012 roku uzyskał tytuł doktorski na Wydziale Malarstwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu .

Absolwent Wydziału Chemii Politechniki Poznańskiej oraz Akademii Sztuk Plastycznych w Poznaniu -Wydziału Malarstwa, Grafiki, Rzeźby oraz Wydziału Wychowania Plastycznego.

Politechnika Poznańska:

Praca dyplomowa na temat: ”Wykorzystanie elastomerów poliuretanowych do produkcji form”- prom. prof. Aleksander Żuk

Recenzent-dr Janusz Lechman, Muzeum Narodowe

Akademia Sztuk Plastycznych w Poznaniu-Wydział Wychowania Plastycznego:

Praca dyplomowa teoretyczna z psychologii pod tytułem- „Twórczość Anonimowych Alkoholików”- prom. mgr Małgorzata Jaskólska- Klaus

Aneks-„Grafika, malarstwo”-prom.ad. Andrzej Lesnik.

Akademia Sztuk Plastycznych w Poznaniu-Wydział Malarstwa Grafiki i Rzeźby:

Dyplom z tkaniny- „Kolumny”- prom. prof. Andrzej Banachowicz

Praca teoretyczna pt. „Kolumny”-prom. prof. Jerzy Ludwiński

Zajmuje się: grafiką, tkaniną, obiektem, rysunkiem, malarstwem, scenografią.

 9 12 artysta będzie prowadził warsztaty w AKADEMII SZTUKI dla DZIECI od godziny 11 00

2017-11-17 Beata Pendowska Ocean Obfitości

Zapraszamy na dzisiejszy wernisaż wystawy malarstwa Beaty Pendowskiej. PBG Gallery Skalar Office Center 2 p. godz. 18.00. w Poznaniu na ulicy Góreckiej 1.

 

Tytuł wystawy Ocean obfitości. Wystawa jest pokazem o charakterze retrospekcyjnym,daje możliwość oceny dodrobku artystycznego artystki na przestrzeni lat.

 

Urodzona w Poznaniu. Studia na Wydziale Artystycznym UMCS w Lublinie /1984-85/. Studia w PWSSP w Poznaniu w latach1985-91. Dyplom z malarstwa w pracowni prof. Jerzego Kałuckiego.

 

Zajmuje się malarstwem sztalugowym, ceramiką, grafiką komputerową .Pracuje przy konserwacji ołtarzy i polichromii ściennych. Fascynuje się fotografią. Zajmuje się renowacją mebli.Prowadzi zajęcia plastyczne oraz szachowe. Jej zamiłowaniem jest także taniec.

 

A jutro, 18 listopada w ramach Akademii Sztuki dla Dzieci -warsztaty z malarstwa dla dzieci z artystką. ZAPRASZAMY. PBG Gallery Skalar Office Center 2p. godz. 11.00.

2017-11-02 Artystyczny Poznań-Dzielnice Poznania

youtube - proszę wpisz - iwona bis wernisaż lub jerzy małysz wernisaż, albo wernisaż jerzy nowak

 

Oto krótkie 3 filmiki z wernisażu wystawy Artystyczny Poznań- Dzielnice Poznania drugiej już z tego cyklu.

Poznańskie klimaty zawsze są nam miłe i bliskie.

Swoje prace zaprezentuje kilku poznańskich artystów, a fotografie kilku wyjątkowych pasjonatów

2017-10-21 IKONY

2017-10-21 IKONY - wernisaż w PBG Gallery Skalar Office Center

fot.Jerzy Nowak

W sobotnie przedpołudnie pod czujnym okiem pani Aleksandry Michalskiej z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu powstały pierwsze w życiu Ikony uczestników AKADEMI SZTUKI DLA DZIECI. 

Z kolei Ikony pisane na drewnie, prace studentów Uniwersytetu Artystycznego Trzeciego Wieku i Pracowni ikonograficznej "Serafin", obejrzeć można nie tylko podczas wernisażu. 

Poniżej zobaczcie fotorelację jednego z uczestników wydarzenia. 

https://photos.google.com/share/AF1QipM0cqcU6B39WxIf3RiqSMxfNR7hjh5yHkDmXlyXC7-J213R447etZBwtqRuLSqxkQ?key=dTJTTXg0QVZnZTJGQkF4d2llT3JPb0NSeXNESHFn

 

2017-09-13 Już pojutrze wielka gala w PBG Gallery Skalar Office Center

Już pojutrze wielka gala w PBG Gallery Skalar Office Center.

15 lecie PBG Gallery świętować będziemy podczas wernisażu VII Poznańskiego Salonu ROBINSONADA. Fundacja PBG i PBG Gallery współorganizuje to wydarzenie z Wielkopolskim Związkiem Artystów Plastyków już po raz 4. Jest nam szczególnie miło gościć kolejną wystawę zwłaszcza, że pomysłodawca Robinsonady prezes WZAP-u obchodzi w tym roku 50-lecie pracy artystycznej. To duże wydarzenie kulturalne w naszym mieście. Po raz kolejny pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego. Na tegorocznej wystawie pokażemy wielkopolanom a w szczególności poznaniakom 150 prac 39 artystów. Zapraszamy do udziału w naszej uroczystości, bo warto dzielić się pięknem i radością tworzenia.

 

Zapraszają organizatorzy

Fundacja PBG i PBG Gallery

 

2017-09-01 InterScalar

Serdecznie zapraszam wszystkich pracowników SKALARA na finisaż wystawy

Małgorzaty Kadelskiej pt „InterScalar”

do Skalar Office Center ul Górecka 1 ( przy ul Hetmańskiej) w dniu 09 września ( sobota ) o godz. 18 00.

Artyska przyjeżdża z Olsztyna i będzie jej milo, jeżeli poznaniancy licznie przybędą. 

O godz 16 00 odbędą się w ramach

AKADEMII SZTUKI DLA DZIECI

warsztaty z panią adiunkt Małgorzatą.

 

z ogromną radością czekamy na tę wystawę ,którą można oglądać już od 18 sierpnia

2017-05-17 NA DZIEŃ MATKI

Dla wszystkich mam i ich dzieci - do obejrzenia, ciekawa i  interesująca sesja fotograficzna.Kochani! Serdecznie zapraszam na wystawę do PBG Gallery Skalar Office Center 2 p. ,od dnia  16 maja 2017 

Pozdrawiam i zachęcam do odwiedzenia wystawy Jwona Bis

Ja dodam, że aktualnie, w PBG Gallery Skalar Office Center przy ulicy Góreckiej 1 będzie można oglądać  aż 3 wystawy!

1. PRZESTRZENIE I - wystawa zbiorowa 14. artystów pedagogów z  PP Wydział Architektury , UAP i AS w Szczecinie. Malarstwo, grafika, fotografia, rzeźba. Wystawa czynna do końca maja. 2. DYPLOMY 2017 - wystawa prac dyplomowych abiturientów  i absolwentów Liceum Plastycznego w Poznaniu.Wystawa czynna do 28 maja.   3. TRWAJ CHWILO, JAKŻE JESTEŚ PIĘKNA- wystawa autorska fotografki Mai Wąsowicz.Wystawa czynna do 5 czerwca.

Ja także pozdrawiam i serdecznie zapraszam  Lidia Prętka

2017-05-17 Nowe graffiti na Hetmańskiej

Każdego tygodnia przy wiadukcie kolejowym na ulicy Hetmańskiej pojawia się nowe graffiti. Niektóre malowidła to prawdziwe dzieła sztuki. Od dwóch lat dzięki programowi "Poznań promuje sztukę nie wandalizm" grafficiarze mogą legalnie malować na murach i ścianach.

2017-05-12 DYPLOMY 2017

W Liceum Plastycznym jak w każdym liceum ogólnokształcącym młodzież przygotowuje się do matury. Trzeba jeszcze przygotować sie do egzaminu dyplomowego z głównego przedmiotu kierunkowego. Tymi przedmiotami kierunkowymi są: "PROJEKTOWANIE GRAFICZNE" oraz od "ARANŻACJA PRZESTRZENI". Zmagania młodych, pod okiem prowadzących ich profesorów, kończą się -następuje ocena prac. Absolwenci otrzymują tytuł zawodowy plastyka. Efekt końcowy wysiłku i radość z pokazania swojego dyplomu kolegom i bliskim nastąpił w PBG Gallery Skalar Office Center na 2 piętrze dnia 15 maja o godzinie 18 00

PROSZĘ ZNAJDŹ CZAS BY OBEJRZEĆ PRACE DYPLOMANTÓW z 2017 roku

 

2017-04-27 PRZESTRZENIE I

Szanowni Państwo!

Od dnia 28.04.2017r. w PBG Gallery Skalar Office Center przy ulicy Góreckiej 1 w Poznaniu trwa ciekawa wystawa pt.

Przestrzenie I

Jest ona pierwszą z cyklu wystaw pedagogów z Katedry Rysunku Malarstwa Rzeźby i Sztuk Wizualnych Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, zaproszonych pedagogów

z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu oraz Akademii Sztuki w Szczecinie, skupiających się na relacji pomiędzy dziełami sztuki a otaczającą je przestrzenią architektoniczną. Obecna wystawa odbędzie się we wnętrzach współczesnych a następne odbędą się w architekturze poprzemysłowej i zabytkowej. Zbiór doświadczeń wraz z dokumentacją zawarty zostanie w publikacji wydawniczej. 

W wystawie udział biorą: Piotr Drozdowicz, Lech Frąckowiak, Klaudia Grygorowicz -Kosakowska, Paulina Kowalczyk, Andrzej Maciej Łubowski, Arkadiusz Marcinkowski, Piotr Masztalerz, Tomasz Matusewicz, Grzegorz Nowicki, Władysław Radziwiłłowicz, Ewa Twarowska Sioda, Katarzyna Słuchocka, Joanna Stefańska, Maciej Leraczyk

Kurator: Andrzej Maciej Łubowski

ZAPRASZAMY i załączamy kilka zdjęć z wernisażu oraz krótki artykuł ze zdjęciami w wersji elektronicznej w Głosie Wielkopolskim, którego autorem jest redaktor Marek Zaradniak. 

http://www.gloswielkopolski.pl/kultura/g/w-skalar-office-center-otwarto-wystawe-przestrzenie-1,12035808,23603748

Lidia Prętka i Iwona Bis

 

2017-04-16 ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE

WESOLYCH ŚWIĄT ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 ŻYCZY WSZYSTKIM SYMPATYKOM

 PBG GALLERY I PBG GALLERY SKALAR OFFICE CENTER 

ALLELUJA

Lidia Prętka i Iwona Bis

Wielkanoc 2017

2017-04-03 Roman Kosmala

Szanowni Państwo

Mamy wielką przyjemność zaprosić na otwarcie wystawy rzeźby pt. Transparentność struktury  znanego poznańskiego rzeźbiarza

Romana Kosmali.

Wernisaż rozpocznie się w holu na parterze Skalar Office Center gdzie opowiemy o zasługach artysty dla miasta Poznania i niewidomych, pokażemy też nagrodzoną pracę  Grand Prix z 2015r .

Wszystko to przy znajdujących się tam makietach stadionów, które są dziełem tego artysty, po czym zaprosimy  na 2 piętro, gdzie dowiemy się więcej o transparentności struktury i będziemy mieli wyjątkową okazję podziwiać  osiągnięcia artystyczne ostatnich lat.

Kuratorem wystawy jest artysta, pedagog z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu Rafał Boettner- Łubowski.

Pozdrawiamy i do zobaczenia

Fundacja PBG i PBG Gallery Skalar Office Center

2017-03-01 PORTRETY

                                                       Chcesz zgłębić tajemnice portretu ?

To już trzecie zajęcia

W KAŻDĄ ŚRODĘ

 z artystą Witoldem Zakrzewskim

pt "PORTRET"

II piętro od 15 00 do 17 30


„Teraz już wiem ile radości jest w artystycznym działaniu” w Skalarze

Wspaniały pomysł, niecodzienne efekty miłych serdecznych spotkań

Malujemy portrety, uczymy się , chcemy sprostać wymaganiom mistrza  Witka Zakrzewskiego prowadzącego Galerię Sztuki Rozruch i nasze warsztaty. W tym pięknym miejscu Skalar Office Center udostępnionym przez PBG dom spotykamy się co środę.

Zainteresowała się naszymi działaniami przedstawicielka Ministerstwa Sprawiedliwości, które to przeznacza fundusze w ramach współpracy międzynarodowej na kulturę i sztukę. Zostaliśmy zaproszeni do Zamku Trebnitz na wrześniowe plenerowe spotkanie integracyjne.  

2017-02-24 Otwarcie wystawy malarstwa Włodzimierza Mazanki

Fundacja PBG i PBG Gallery zaprasza serdecznie na otwarcie wystawy malarstwa

                                        WŁODZIMIERZA MAZANKI

                                               24.02.2017 PBG 

                              Gallery Skalar Office Center 2 piętro

                                               godz. 19.00

Prezentacja zatytułowana Portret - przestrzeń metaforyczna poprzedzona była prelekcją samego autora.

WŁODZIMIERZ MAZANKA

Urodził się 28 marca 1951 roku w Piaskach. W latach 1965-1970 uczen Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Franciszka Bartoszka w Poznaniu.W latach 1971-1976 studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 1976 roku w pracowni prof. Tadeusza Brzozowskiego. Zajmuje się malarstwem.Jest autorem licznych wystaw indywidualnych i uczestnikiem kilkdziesięciu wystaw zbiorowych organizowanych w kraju i zagranicą. Jest laureatem wielu nagród: między innymi : IV Ogólnopolska Wystawa Malarstwa Konkurs, im. J. Spychalskiego (III Nagroda) i Ogólnopolska wystawa "Aqua Fons Vitae" (I nagroda).

Artysta należy do przyjaciół naszej Galerii i wystawiał u nas kilkakrotnie swoje prace.

2002 - wystawa z okazji otwarcia PBG Gallery, 2003 - wystawa Pozdrowienia z Iraku , niektore dziewczęta i zielona trawa..., 2004 - wystawa zbiorowa Czas malowania czasem zabawy i opowiedzialności , 2008- wystawa Przestrzeń natury

Zapraszamy do SKALARA , II pietro.

Wystawa czynna do 20 marca.

W dniach 1 i 2 marca od 12.00 do 20.00.

W pozostałe dni po uprzednim umówieniu się telefonicznym (tel. 605 470 560 lub 605 470 565)

 

Do zobaczenia !

Lidia Prętka i Iwona Bis

2016-08-05 ARTYSTA i WENA

PBG Gallery Skalar Office Center oraz Związek Artystów Plastyków

Oddzial  Poznański

zaprasza na Wystawę Malarstwa,Fotografii,Rzeżby pt: "ARTYSTA i WENA"

W DNIACH OD 22 sierpnia DO 25 sierpnia

WYSTAWA CZYNNA  od 9 00 do 15 00

w Poznaniu przy ul Góreckiej 1 IIIpiętro

 


2016-06-29 CZYTELNIA

Zapraszamy  do PBG Gallery Skalar Office Center

 

Od dziś 29 czerwca do 1 lipca na 3 piętrze oglądać można wystawę

pt. CZYTELNIA

       Studenci Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu Wydziału Komunikacji Multimedialnej

 Patrycja Plich

 Marta Węglińska

Izabela Sitarska

Michał Leśkiewicz

podzielą się z odbiorcami  interesującymi pomysłami i dokonaniami.

2016-05-23 Dwie wystawy

Robinsonada

Aktualnie w Skalar Office Center można zwiedzać dwie wystawy:

VI Poznański Salon Robinsonada i Dyplomy absolwentów LP od 2012r.

Wystawy są czynne od poniedziałku do środy 23-25 maja w godzinach 9.00-16.00.

2016-05-17 ZAPROSZENIE

Pierwsza wystawa z okazji 70 lecia Liceum Plastycznego w Poznaniu! 

17  maja, godzina 18 00  - wystawa tegorocznych i przeszłych dyplomantów Liceum Plastycznego.

W wydarzeniu potwierdzili udział absolwenci a dziś wykładowcy i Władze uczelni Uniwersytetu Artystycznego oraz młodzież przygotowująca się do szkoły Plastycznej ze Społecznej szkoły „Dębinka”.

Serdecznie zapraszamy:

Fundacja PBG

PBG Gallery

SKALAR OFFICE CENTER.

Wstęp wolny.  

2016-05-16 Zaproszenie

Wielkopolski Związek Artystów Plastyków /WZAP/oraz Fundacja PBG i PBG Gallery zapraszają na VI Salon Poznański Robinsonada.

Uroczyste otwarcie wystawy, konkursu prac artystów skupionych w Związku, odbędzie się 16 maja o godzinie 18.00  w PBG Gallery Skalar Office Center ul. Górecka 1.

Pomysłodawcą i głównym animatorem salonu jest prezes WZAP, pan Antoni Rut.

Ubiegłoroczna Gala tego wydarzenia miała szeroki oddźwięk w życiu kulturalno-artystycznym naszego miasta.Wierzymy, że i w tym roku zaprezentujemy i przybliżymy sztukę w kolejnej odsłonie mieszkańcom Poznania. Swoje prace inspirowane przygodą, podróżą, wędrowaniem, także do wnętrza artystycznej wyobraźni, zaprezentuje aż 30 artystów.

Wszystko to pod Patronatem honorowym Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

2016-04-15 Zaproszenie

Otwarcie kolejnej w tym roku wystawy w PBG Gallery Skalar Office Center.
Młodzi artyści z warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych- Stanisław Gajewski i Marceli Adamczyk pokażą malarstwo i rysunek na wystawie pt. S&M.
Wernisaż 15 kwietnia o godzinie 18.00

Zapraszamy serdecznie

Kurator wystawy - Jakub Malinowski, Katedra Rysunku UAP, VII Pracownia Rysunku.

2016-03-18 94 lata Lecha

Lech Poznań w europejskich pucharach – ze zbiorów poznańskich kiboli.

Pod takim hasłem odbędzie się w poniedziałek 21 marca o godzinie 18.00 w Skalarze wystawa z okazji 94 lat Lecha.

Nie może Was zabraknąć!

Pełny artykuł w PDF do pobrania tutaj.

2015-05-15 Fotorelacja ze spotkania

 

 

 

 

2015-05-08 V Poznański Salon ROBINSONADA

V Poznański Salon ROBINSONADA

 

Szanowni Państwo,

Pracownicy i Goście Skalar Office Center!

 

Związek Artystów Plastyków Oddział Poznański / ZAP/oraz  Fundacja PBG i PBG Gallery zapraszają na V Salon Poznański Robinsonada.

Uroczyste otwarcie wystawy/ konkursu prac artystów  skupionych w Związku, odbędzie się 15 maja o godzinie 18.00  w PBG Gallery Skalar Office Center. Jej pomysłodawcą i głównym animatorem jest prezes ZAP Oddziału Poznańskiego Antoni Rut.

 

Ubiegłoroczna Gala tego wydarzenia miała szeroki oddźwięk w życiu kulturalno-artystycznym naszego miasta. Wierzymy, że i w tym roku zaprezentujemy i przybliżymy sztukę w kolejnej odsłonie  mieszkańcom Poznania . Swoje prace  inspirowane   przygodą, podróżą, wędrowaniem, także do wnętrza artystycznej wyobraźni,  zaprezentuje aż 25 artystów.

 

Zapraszamy!

 

z wyrazami  szacunku

 

Organizatorzy

 

2015-05-06 WYSTAWA OD A DO B

WYSTAWA OD A DO B

Już po raz kolejny gościmy PBG Gallery Skalar Office Center  dr Janusza Kapustę artystę rysownika, scenografa odkrywcę k-dronu czyli  figury 11- ściennej.

Wystawa pod tytułem "od A do B" to pomysł na spotkanie po latach jednego rocznika, /klas A i B/, absolwentów Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im Franciszka Bartoszka w Poznaniu.

Na wystawie pokazujemy prace dziś już profesorów ,doktorów ,przede wszystkim uznanych w świecie artystów, między innymi Janusza Kapusty, Krystyny Janiak, Iwony Bis, Marii Podskarbi- Hebisz, Anny Przybylskiej, Grzegorza Nowickiego, Józefa Nowickiego, Witolda Olkiewicza, Wojciecha Rosika, Piotra C. Kowalskiego Włodzimierza Mazanki, Brona Saegera.

Serdecznie zapraszamy, wystawa czynna jeszcze do14 maja.

Wystawę można zobaczyć na III piętrze w Skalar Office Center  ul. Górecka 1,  Poznań  tel. 605470565,560.

2015-05-05 Wystawa makiet

PROJEKT FUNDACJI PBG – PREZENTACJA MAKIET STADIONÓW WYBUDOWANYCH PRZEZ GRUPĘ PBG NA EURO 2012

 

JUŻ  WKRÓTCE TRZECIA ROCZNICA EURO 2012

 

Zapraszamy do Skalar Office Center / hol główny , parter/, do oglądania makiet trzech stadionów – Stadionu Narodowego w Warszawie, Stadionu PGE Arena i Stadionu Inea w Poznaniu.

Artystyczną wizję  miniatur stadionów, tych wyjątkowych dzieł architektury sportowej, jednak przedstawioną   z wielką starannością  co do konstrukcji, stworzył rzeźbiarz poznański – Roman Kosmala.

Makieta daje wyjątkową szansę na „obejrzenie”  stadionów z bliska osobom niewidomym. Opisy stadionów wykonane w alfabecie Braille’a podają najważniejsze informacje  o wielkości, liczbie miejsc i istotnych parametrach.

 

Inicjowanie działań na rzecz społeczności to jedno z wielu założeń statutowych Fundacji PBG, która nie tylko inspiruje , kreuje ale i wspiera osoby, instytucje, projekty wnoszące w życie codzienne wspólne dobro i wartości ponadczasowe. Makiety pokazujemy w całej Polsce zgodnie z ideą projektu, by obejrzała je jak największa liczba osób. Fundacja PBG włącza się też w ten sposób w działania o zasięgu ogólnopolskim na rzecz pomocy i wyrównywania szans osobom                                      z  niepełnosprawnością.

 

Zaprasza Fundacja PBG

 

Wystawa czynna od  7 maja  do 27 września , pn-pt. w godzinach 8.30- 20.00

pobierz

2014-10-29 Zaproszenie na wystawę AKT DRUGI

 

Zapraszamy na wystawę prac studentów Pracowni Rysunku Anatomicznego Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu zatytułowaną AKT DRUGI.

Obok studentów swoje prace zaprezentują prowadzący pracownię,  profesor Sławomir Kuszczak oraz dr Paweł Fliegier.

 

Będzie nam miło gościć Panów w Skalarze, jutro o godz. 18.00.Zapraszamy z osobami towarzyszącymi. Wystawa niezwykle interesująca.

 

Kliknij tutaj aby pobrać zaproszenie

 

Fundacja PBG i PBG Gallery – współorganizatorzy wydarzenia 

 

2014-08-22 SZTUKA I MUZYKA NA ŻYWO

 

Fundacja PBG i PBG Gallery

 

Zapraszamy serdecznie do Skalar Office Center! Poznań, ul. Górecka 1

 

SZTUKA I MUZYKA NA ŻYWO

22 sierpnia godz. 18:00

 

KONCERT PIOTRA KUŻNIAKA – ZŁOTE PRZEBOJE CZESŁAWA NIEMENA

Piotr Kuźniak - wokalista, kompozytor i multiinstrumentalista. Członek i solista Poznańskich Słowików. W 1993 roku po reaktywacji Trubadurów zastąpił Krzysztofa Krawczyka. Sporą popularność przyniosły mu interpretacje piosenek Czesława Niemena. Od 2012 również członek zespołu "Poznakowski Band".

WYSTAWA  ARTYŚCI Z POZNANIA   /8.08 – 30. 09.2014/

Zapraszamy na wystawę w kilku przestrzennych salach na 3 piętrze  nowoczesnego budynku Skalara. Jedenastu artystów poznańskich  zaaranżowało tę artystyczną przestrzeń w sposób niezwykle interesujący.  Z pewnością zaciekawi  Was   malarstwo, blisko 80 obrazów, wiklina- zachwycające wielkoformatowe formy, małe formy rzeźbiarskie oraz płaskorzeźby.

 

Pomysłodawcą wystawy i głównym animatorem działań związanych z jej organizacją  jest Mariusz  Frankowski, autor obrazów, które tworzy  zafascynowany tzw. malarstwem komputerowym. W wyrazistych formach i kolorach przekazuje swoje artystyczne wrażenia postrzegania świata  i ludzi. Zaprosił  on do wspólnej wystawy kilku innych artystów, przyjaciół,  rodem z Poznania  i bardzo związanych z Poznaniem. Sam mieszka  i pracuje nie tylko w Poznaniu  ale i w Berlinie. Piotr Sonnewend i Ilona Górska- Sonnenwend  to także artyści tworzący w  Niemczech. Iwona Bis, koordynator projektów PBG Gallery, reprezentująca też Fundację PBG   przedstawiła swoje malarskie portrety. Oceńcie Państwo sami jak doskonale przemawiają one do odbiorcy. Joanna Bobrzyk pokazuje  kilkanaście ciekawych  prac w technice olejnej, które  przemawiają formami mogącymi spełniać rolę  edukacyjno-terapeutyczną.  

 

Profesor  Uniwersytetu  Adama Mickiewicza w Poznaniu w Jędrzej Stępak  tworzy wiklinowe  niespotykane wielkoformatowe formy przestrzenne.  Znakomicie wpisały się one  scenerię  tego miejsca. Zapraszamy, by je podziwiać i otwierać  przestrzenie naszej wyobraźni.

 

Wiklinowym formom towarzyszą    abstrakcyjne obrazy profesora Edwarda Gąsiora  z Wydziału Pedagogiczno- Artystycznego Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Kaliszu. Przemysław Kaleński, absolwent dzisiejszego Uniwersytetu  Artystycznego w Poznaniu zaprasza na spotkanie ze swoim urzekającym malarstwem. Małe formy rzeźbiarskie Kazimierza Rafalika są równie interesujące jak jego obrazy wykonane w technice komputerowej. Andrzej Strabel  prezentuje  bardzo ciekawe realistyczne  płaskorzeźby o różnorodnej tematyce. Na wystawie można również obejrzeć prace Lidii Prętkiej.

 

Pozdrawiamy i zapraszamy na letnie spotkania ze sztuką! Organizatorzy 

2014-08-08 Wernisaż działań artystycznych

Artyści z Poznania

2014-07-24 Firma Bridgestone wynajęła dodatkową powierzchnię

Jeden z wiodących na świecie producentów opon -  firma Bridgestone – wynajęła dodatkową powierzchnię  790m2 w Skalar Office Center znajdującą się na parterze biurowca. 

2014-06-12 Wystawy w Skalarze

Fundacja PBG, PBG Gallery oraz Centrum Biznesowe Skalar były wczoraj gospodarzami dwóch ciekawych wydarzeń kulturalnych.

 

Od kllku dni  Skalar gościł studentów i promotorów  Wydziału Architektury i Wzornictwa Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu,pod przewodnictwem  dziekana wydziału prof. Marka Owsiana.  Jeszcze wczoraj po południu odbywały się tam ostatnie publiczne obrony  prac licencjackich i inżynierskich. Wieczorem odbyło sie uroczyste otwarcie wystawy prac.

 

Liceum Plastyczne w Poznaniu zorganizowało w tym samym miejscu wystawę prac dyplomowych swoich absolwentów.Po wernisażu wystawy uczniowie i pedagodzy rozpoczęli świętowanie zakończenia roku szkolnego.Prace uczniów z zakresu projektowania przestrzennego i reklamy wizualnej są równie ciekawe i pomysłowe.

 

PBG Gallery od kilku lat współpracuje z Liceum Plastycznym i Uniwersytetem Artystycznym. Celem współpracy jest między innymi pokazywanie kreatywności twórczej kształcących się w tych artystycznych szkołach przyszłych architektów i artystów, jak najszerszemu gronu odbiorców. 

 

Zapraszamy więc zaintersowanych, może będzie to po drodze do pracy lub z pracy - można obejrzeć ciekawe projekty, innowacyjne pomysły, interesujące rozwiązania.Obie wystawy czynne będą do 25 czerwca, Skalar ul. Górecka 1/ róg Hetmańskiej przy wiadukcie; od pon. do pt. w godzinach od 11.00- 17.00 , 3 piętro . 

 

 

 

 

 

 

2014-06-05 Design Days - informacje

Festiwal DESIGN DAYS - w Scalar Office Center

Komunikacja 30/05- 08/06.2014 taki jest temat tegorocznego festiwalu

www.poznandesigndays.pl

W dniu inauguracji odbył się wernisaż wystawy INNOWACYJNY DESIGN

Na wystawie można oglądać  prace studentów

Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej.

Jeszcze odbywa się w mieście GRA MIEJSKA JA

w SPOT Galeria Fotografii BRODZIAK wystawa Pracowni Uioru Unikatowego,

Katedra Ubioru UAP

www.bestintime.me

 

 

 

2014-05-23 Innowacyjny Design

Jeszcze tylko do 8 czerwca do godz. 16.30 , . można obejrzeć wystawę pt. Innowacyjny Designs, której wernisaż odbył sie w Skalar Office Center III p. w dniu Inauguracji Festiwalu POZNAN DESIGN DAYS 30 maja.

 

Wystawa warta obejrzenia, gorąco polecam! Są to prezentacje niezwykle ciekawych projektów designerskich dotyczących różnych dziedzin naszej codzienności od samochodów, pociagów po drobne przedmioty kuchenne. To pomysły i prace studentów Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej.

 

 

Proszę zobacz program może wybierzesz coś dla siebie i Twoich bliskich gdy zawitasz na Stary Rynek    -zapoznaj się ze sztuką !!

 

Poznań Design Days 2014 to festiwal designu, w organizację którego zaangażowane są liczne instytucje kultury i sztuki, a także przestrzenie kreatywne funkcjonujące na terenie Poznania. Inicjatorem projektu jest Fundacja Uniwersytetu Artystycznego i Fundacja Klaster Poznań.  Podczas dziesięciu dni, od 30.05-08.06.2014 r. Poznań stanie się stolicą designu, platformą wymiany doświadczeń polskich i zagranicznych środowisk projektowych, w której będą prezentowani zarówno dojrzali projektanci, jak i twórcy młodego pokolenia.

 

 

Inicjatywa zorganizowania w Poznaniu wydarzenia poświęconego designowi w jego różnorodnych odmianach i przejawach stanowi znaczący wkład w dopełnienie mapy tego typu wydarzeń mających miejsce w Polsce tj. Gdynia Design Days, Wawa Design Festiwal, Łódź Design Festival, Wroclove Design Festiwal.

 

Hasłem przewodnim I edycji Festiwalu jest KOMUNIKACJA. To ona jest kluczem do zintegrowania lokalnych artystów, architektów, projektantów oraz urbanistów zaangażowanych w proces projektowania. W 2014 roku program będzie oscylował wokół tematu wielkopolskich twórców i klimatu miasta. Głównymi punktami wydarzenia Poznań Design Days będą wystawy kuratorskie, panele dyskusyjne, wykłady, warsztaty zarówno dla projektantów, biznesu oraz warsztaty dla dzieci. Dopełnieniem będzie bogaty program wydarzeń towarzyszących. Współpracujemy z organizatorami wystaw końcoworocznych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Tygodnia z Architekturą, Poznań Gallery Weekend oraz Matla Generator.

 

więcej informacji:www.poznandesigndays.pl

2014-05-20 Koncert i wystawa

Miło nam poinformować, że Fundacja PBG i PBG Gallery włączyły się w ten projekt i jako partner wydarzenia współorganizują wystawę i koncert w dniu otwarcia 30 maja - Skalar Office Center, Poznań Górecka 1, początek godz. 21.30 Zaintersowanych zapraszamy! ./ program w załączeniu/

Inicjatywa zorganizowania w Poznaniu wydarzenia poświęconego designowi w jego różnorodnych odmianach i przejawach stanowi znaczący wkład w dopełnienie mapy tego typu wydarzeń mających miejsce w Polsce tj. Gdynia Design Days, Wawa Design Festiwal, Łódź Design Festival, Wroclove Design Festiwal.

 Hasłem przewodnim I edycji Festiwalu jest KOMUNIKACJA. To ona jest kluczem do zintegrowania lokalnych artystów, architektów, projektantów oraz urbanistów zaangażowanych w proces projektowania. W 2014 roku program będzie oscylował wokół tematu wielkopolskich twórców i klimatu miasta. Głównymi punktami wydarzenia Poznań Design Days będą wystawy kuratorskie, panele dyskusyjne, wykłady, warsztaty zarówno dla projektantów, biznesu oraz warsztaty dla dzieci. Dopełnieniem będzie bogaty program wydarzeń towarzyszących. Współpracujemy z organizatorami wystaw końcoworocznych Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, Tygodnia z Architekturą, Poznań Gallery Weekend oraz Matla Generator.

 więcej informacji:www.poznandesigndays.pl

 

Program do pobrania stąd